Cover Image

Moda plus size nie musi być nudna

Październik 4, 2019 - Czas czytania: 3 minut

Współczesna moda damska odpowiada na zmieniające się potrzeby kobiet puszystych. Nowe spojrzenie na kwestię ubioru jest wyzwaniem dla projektantów oraz sprawia, że coraz więcej uwagi i zaangażowania tej kwestii poświęcają producenci odzieży. To oznacza koniec z utartymi schematami. Dzisiaj to, co duże, staje się inspirujące i piękne. Jeśli interesuje Was, dlaczego moda plus size nie musi być nudna – koniecznie zapoznajcie się z naszym wpisem!

Jaka jest współczesna odzież dla kobiet puszystych?

Dzisiaj producenci odzieży dla kobiet w dużych rozmiarach coraz częściej rezygnują z szycia ubrań przypominających kształtem worek lub namiot. Rośnie powszechne przekonanie, że kobieta nie powinna ukrywać się w bezkształtnym stroju. Zamiast tego odważnie i z satysfakcją powinna wyrażać siebie poprzez noszenie ubrań w pięknych, żywych kolorach. Nowoczesne stroje dla puszystych są wykonane z przyjemnych w dotyku i elastycznych materiałów, które wizualnie modelują i wysmuklają sylwetkę, dzięki symetrycznym lub asymetrycznym wykrojom.

Jakie mamy najnowsze trendy w modzie plus size?

Współczesna moda jest coraz bardziej nastawiona na zadowolone z siebie kobiety, noszące odzież dostosowaną do swojej figury i swojego rozmiaru. Zawdzięczamy to zmianom, jakie zaszły w świadomości społecznej na skutek działalności przedstawicielek Ruchu Body Positive, powstałego ponad 20 lat temu. Dziś producenci odzieży stale poszerzają swój asortyment. W ofertach wielu sklepów stacjonarnych i internetowych znajdziemy tabele rozmiarów odzieży znacznie bardziej rozbudowane niż kiedyś oraz usługę przeróbek krawieckich na potrzeby  dowolnej figury plus size.

Jak ukryć mankamenty sylwetki i wyeksponować jej atuty?

Popularność zyskały tuniki damskie – rozwiązanie pośrednie między bluzką i sukienką. Różnorodne ornamenty z kwiatów oraz aranżacje z motywem kół i pasków pozwalają wyeksponować w ubiorze tę część ciała, która stanowi atut kobiety. Mogą to być np. zgrabne ramiona, smukła szyja czy atrakcyjny biust. Jednocześnie asymetryczne desenie sprytnie ukrywają części figury, które kobieta puszysta lubi mniej. 

Moda plus size pokazuje kobiecie, że warto inwestować w dobre samopoczucie. Strój jest ważnym elementem naszego codziennego wizerunku. Wpływa na relacje z innymi, pomaga nam wyrazić siebie. Kobieta puszysta może pozwolić sobie dziś na luksus bycia sobą.

Wróć do bloga