Cover Image

Jak dobrać sukienkę dla puszystych?

Kwiecień 15, 2020 - Czas czytania: 2 minut

Mitem jest pogląd, jakoby sukienki mogły nosić tylko i wyłącznie osoby szczupłe. Niezależnie od rozmiaru - aby prezentować się w nich dobrze - należy  jednak wybierać odpowiednie kroje i pasujące wersje kolorystyczne. Do jakich wskazówek powinny stosować się panie o nieco bardziej obfitych kształtach?

Podkreśl atuty, zasłoń mankamenty

Każdy ubiór powinien podkreślać wszystkie atuty sylwetki i zasłaniać wady. W przypadku noszących większe rozmiary, problemem zazwyczaj jest wystający brzuch oraz masywne uda. Aby zamaskować biodra, najlepiej wybierać nieco luźniejsze kroje, które będą odcinały się pod biustem, przy czym krój takiej sukienki nie powinien być zbyt luźny. Znakomitym przykładem jest sukienka z kieszeniami, która dodatkowo wykonana jest z bardzo wygodnej w noszeniu dzianiny, dlatego może z powodzeniem zastępować spodnie. Aby zasłonić uda, ważna będzie natomiast odpowiednia długość – zdecydowanie powinna być ona za kolano.

Sięgaj po kroje kopertowe

Paniom o puszystych kształtach poleca się również sukienki kopertowe. Ich przednia część zachodzi na siebie, tworząc jednocześnie wysmuklający sylwetkę dekolt w kształcie litery V. Pozwala to również podkreślić biust, a także optycznie wydłużyć ciało. Wszystko to sprawia, że sylwetka nabiera odpowiednich proporcji.

Wybieraj odpowiednie kolory

Poza krojem, przy wyborze sukienki dla osoby puszystej istotny jest również kolor. Zawsze sprawdzi się czarny, który wysmukla sylwetkę. Poza tym jest bardzo uniwersalny, dlatego ubrania w tej barwie mogą być zakładane na niemalże każdą okazję. Jeśli nie lubimy czerni, warto sięgać po inne kolory, choć zdecydowanie poleca się, aby sukienki były jednobarwne, ewentualnie dwukolorowe, co pozwoli odciągnąć wzrok od newralgicznych części ciała. Gdy podobają nam się wzory, najlepiej wybierać drobne, gdyż duże dodatkowo nadadzą sylwetce objętości i podkreślą obfite kształty.

Wybór sukienki dla puszystych wcale nie jest trudny, o ile przy zakupie będziemy stosować się do kilku złotych zasad. Najważniejszy jest przede wszystkim odpowiedni krój, a także kolorystyka, która zamaskuje mankamenty.

 

Wróć do bloga